O nowych publikacjach Andrzeja Bobkowskiego – zapis wideo ze spotkania
Oddział: , Dodano: 14 listopada 2013

Przedstawiamy relację filmową ze spotkania poświęconego nowym książkom Andrzeja Bobkowskiego oraz opracowaniom dotyczącym pisarza a pojawiającym się właśnie na rynku.

W spotkaniu udział wzięli badacze i edytorzy twórczości Bobkowskiego: Maciej Urbanowski, Krzysztof Ćwikliński i Maciej Nowak. Spotkanie prowadzili Andrzej St. Kowalczyk oraz Jarosław Klejnocki. Rozmawiano o książkach: Andrzej Bobkowski Notatnik 1947-1960, Andrzej Bobkowski Listy do różnych adresatów, Andrzej Bobkowski Listy do Jerzego Turowicza 1947-1960, a także o dwóch opracowaniach: Buntownik. Cyklista. Kosmopolak. O Andrzeju Bobkowskim i jego twórczości oraz Czytanie Bobkowskiego. Studia o twórczości. Mowa była także o publikacjach planowanych lub potencjalnych, które mogą ukazać się w najbliższym czasie.

Spotkanie odbyło się 7 listopada 2013 r. w Muzeum Literatury z okazji 100. lecia urodzin Andrzeja Bobkowskiego. W Muzeum Literatury do końca 2013 r. czynna jest wystawa poświęcona pisarzowi, na którą serdecznie Państwa zapraszamy – więcej

Fotografie: Maciek Bociański, wideo: Piotr Dymmel, Bartłomiej Kwasek.