O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia
Oddział: , Dodano: 11 maja 2021

Trzeci odcinek „Przedpremierowego Wertowania”, nowej serii wideo realizowanej we współpracy Muzeum Literatury i Weroniki Wawrzkowicz („Rozmawiam, bo lubię”), poświęcony jest książce Magdaleny Grzebałkowskiej.

Wojna widziana oczami dziecka. Pamięć, która stara się oddzielić własne doświadczenie od wiedzy z książek. Miejsce urodzenia, które determinuje odbiór rzeczywistości. Nowa książka Magdaleny Grzebałkowskiej to rekonstrukcja emocji i zdarzeń, wielogłosowa opowieść o dojrzewaniu bez ostrzeżenia.

Trzeci odcinek serii, premiera: piątek, 7 maja o godz. 10:00

„Przedpremierowe wertowanie” z Weroniką Wawrzkowicz raz w miesiącu pojawia się na stronie Muzeum Literatury oraz w mediach społecznościowych muzeum i „Rozmawiam, bo lubię”, programie Weroniki Wawrzkowicz.

Koncentrujemy się na książkach, których fizycznie nie ma jeszcze w księgarniach. Tuż przed premierą czytelnicy dowiedzą się o tytułach, na które warto czekać. W każdym odcinku znajdą esencjonalną opowieść o autorze, moje wrażenia z lektury, a także fragmenty tekstu. To one pozwolą widzom na samodzielną ocenę, czy temat, a także język książki, współgra z ich wrażliwością – mówi Weronika Wawrzkowicz, autorka programu.