Noc Muzeów w Muzeum Literatury oraz
w oddziałach
Oddział: , Dodano: 1 maja 2019

18 maja 2019 r. zapraszamy na Noc Muzeów do Muzeum Literatury oraz do oddziałów: Muzeum Marii Dąbrowskiej, Muzeum Władysława Broniewskiego oraz Muzeum Andrzeja Struga.

W programie sobotniej nocy:

MUZEUM LITERATURY
Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie
Od godz. 19:00 do 1:00

A ponadto:

• 19.15 – na wystawie „Zwierzęta i ludzie. Wspólne słońce, wspólny cień” spotkanie z dyrektorem warszawskiego zoo – Andrzejem Kruszewiczem, który opowie o codziennej egzystencji zwierząt, podzieli się anegdotami ze zwierzęcego świata oraz historiami, jakich jest świadkiem obcując na co dzień ze swoimi podopiecznymi.
  • 20.15 – Jerzy Trela czyta Juliusza Słowackiego – zapraszamy do sali audiowizualnej, gdzie wybrzmią utwory Juliusza Słowackiego, prezentowane w formie specjalnego pokazu rękopisów.
  • od 22.00 – spotkanie z Antonim J. Pastwą, artystą, autorem prac eksponowanych na wystawie „Zwierzęta i ludzie. Wspólne słońce, wspólny cień”.

MUZEUM WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO
ul. Jarosława Dąbrowskiego 51 w Warszawie
Od godz. 18.00  do godz. 24.00

Godz. 19:00 Spotkanie z Jackiem Podsiadło – poetą, autorem wstępu do wyboru wierszy Władysława Broniewskiego pt. „Wiosno, Warszawo, córeczko” wydanym przez Państwowy Instytut Wydawniczy w serii Poeci do kwadratu – poetycki dwugłos, dialog, spotkanie, Osobowości. Spotkanie poprowadzi Eliza Czapska

Wystawa w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego – W hołdzie Zbigniewowi Herbertowi.

Godz. 21.00 Oprowadzanie kuratorskie po Muzeum Broniewskiego – prowadzenie Eliza Czapska

MUZEUM ANDRZEJA STRUGA
Al. Niepodległości 210 m. 10 A w Warszawie
Od godz. 17.00 – 20.00

Godz. 18.30 – spotkanie z poezją Skamandrytów na wystawie Wiosna i wino, czyli o Skamandrze inaczej przy sławnej połówce małej czarnej. Wybrane utwory przeczyta Krzysztof Wakuliński. Następnie przystąpimy do wspólnego czytania wierszy.

Godz. 19.30 odbędzie się projekcja filmu Pamięć jest kluczem z serii Muzeum utracone 2019.

MUZEUM MARII DĄBROWSKIEJ
ul. Progi 1 m.13 w Warszawie
Od godz 19.00 – 24.00

20.30 – 22.00 Listy na pożółkłym papierze – fragmenty korespondencji Marii i Mariana Dąbrowskich przeczytają Jolanta Olszewska i Grzegorz Gierak