Noc Muzeów w Muzeum Literatury
Oddział: , Dodano: 6 kwietnia 2013

Serdecznie zapraszamy 18 maja na Noc Muzeów do Muzeum Literatury.

Muzeum będzie otwarte w godzinach 19.00 – 1.00.

Zapraszamy na wystawy:

„Pieśni o podróży. Pieśni o rozstaniu” – Wystawa kaligrafii tanek w dawnej Księgarni literackiej. Tu plastyk Lech Żurkowski będzie prowadził warsztaty z kaligrafii.

„Władysław Sebyła. Nokturn†1940”od godz 21:30 Henryk Boukołowski czytać będzie wybrane wiersze poety. Na skrzypcach zagra Dorota Duda. Ponadto przygotowaliśmy niespodziankę – pierwsze dwadzieścia osób, które zgłoszą się do nas w trakcie recytacji, otrzymają bezpłatnie egzemplarz „Ukrytej prawdy”, wierszy zebranych Władysława Sebyły.

„Adam Mickiewicz 1798 – 1855” – czynna będzie także stała ekspozycja poświęcona naszemu patronowi.

Zapraszamy!

Muzeum Literatury