Nieprowincjonalna „Prowincja Gombrowicz”, odcinek II
Oddział: , Dodano: 29 kwietnia 2011

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Prowincja Gombrowicz”: gościem MWG będzie Stefan Chwin, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, prozaik i eseista, autor m.in. takich powieści jak „Krótka historia pewnego żartu”, „Hanemann”, „Esther”, „Panna Ferbelin”, a także „Dziennika dla dorosłych” oraz prac historyczno-literackich: „Literatura a zdrada”, „Samobójstwo jako doświadczenia wyobraźni”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 17 maja, godz. 18.30 w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Rozmawiać będziemy nie tylko o najnowszej powieści pisarza, ale również o „Dzienniku dla dorosłych” i poruszanych w nim tematach pozaliterackich. Spotkanie poprowadzą Dominika Świtkowska i Tomasz Tyczyński.

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus ITS Michalczewski. Zbiórka przed Teatrem Powszechnym w Radomiu o godzinie 17. 40.

Cykl „Prowincja Gombrowicz” to rozmowy z pisarzami, którzy żyjąc, pracując i tworząc poza geograficznym lub instytucjonalnym centrum, są ważnymi postaciami polskiego życia literackiego i intelektualnego.
Kolejne spotkanie odbędzie się 4 czerwca, gościem MWG będzie Andrzej Stasiuk.

[fot. Łukasz Wójcik]