Nieakademicka Szkoła Twórczego Pisania – warsztaty literackie
Oddział: , Dodano: 25 maja 2011

W dniach 27, 28 i 29 maja w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli i w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie odbędą się warsztaty literackie, które poprowadzą: Jerzy Sosnowski, Andrzej Franaszek, Włodzimierz Kowalewski oraz Jarosław Lipszyc. Udział w warsztatach jest nagrodą dla laureatów ogólnopolskiego konkursu literackiego „Pamiętnik z okresu dojrzewania”, ogłoszonego w ramach projektu Nieakademicka Szkoła Twórczego Pisania, finansowanego przez Fundację Orange i realizowanego przez Muzeum Witolda Gombrowicza (oddział warszawskiego Muzeum Literatury) oraz LGD „Razem dla Radomki”.

Zajęcia warsztatowe są otwarte dla publiczności, przysłuchiwać się im mogą wszyscy ci, którzy zmieszczą się w sali dydaktycznej Muzeum Witolda Gombrowicza.

Dodatkową atrakcją dla uczestników warsztatów będzie – otwarty również dla publiczności – koncert wybitnych polskich jazzmanów: Piotr Cieślikowskiego – saksofon tenorowy, Wojciecha Pulcyna– kontrabas, Arka Skolika – perkusja. Koncert zatytułowany „One Day At The Time” rozpocznie się 27 maja o godzinie 20.

Program warsztatów literackie w Muzeum Witolda Gombrowicza , 27–29 maja 2011 r.

27 maja (piątek) – Wsola
godz. 17.30 – Muzeum Witolda Gombrowicza
– warsztaty z krytyki literackiej poprowadzi Jerzy Sosnowski
– koncert (godz. 20.00) „One Day At The Time” (Piotr Cieślikowski- saksofon tenorowy, Wojciech Pulcyn- kontrabas, Arek Skolik- perkusja)

Wszystkich zainteresowanych z Radomia na koncert dowiezie bezpłatny autobus ITS Michalczewski, zbiórka przed Teatrem Powszechnym w Radomiu o godz. 19.10.

28 maja (sobota) – Wsola
godz. 12.00 , Muzeum Witolda Gombrowicza
– warsztaty i dyskusja o kulturze w mediach i dziennikarstwie kulturalnym – prowadzenie Andrzej Franaszek
godz. 17.30
– o warsztacie pisarza i o tym, kiedy literatura zaczyna być literaturą – Włodzimierz Kowalewski

29 maja (niedziela) – Warszawa
godz. 11.00
– warsztaty z zakresu nowych mediów- Jarosław Lipszyc (Staromiejski Dom Kultury)
godz. 13.00
– zwiedzanie Muzeum Literatury

Wydarzenia otwarte dla publiczności!

fot. Mateusz Molenda