Nabór kandydatów: specjalista ds. opracowania zbiorów rękopiśmiennych
Oddział: , Dodano: 5 sierpnia 2016

Dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko pracy w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza (Rynek Starego Miasta 20, 00-272 Warszawa).

Nazwa stanowiska: specjalista ds. opracowania zbiorów rękopiśmiennych

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało:
1. opieka nad zasobem archiwalnym Działu Rękopisów;
2. sporządzanie komputerowej bazy danych zasobu archiwalnego Działu Rękopisów;
3. porządkowanie i opracowywanie nowo nabytych zespołów archiwalnych;
4. sporządzanie katalogów zbiorów rękopiśmiennych;
5. udostępnianie zbiorów archiwalnych badaczom i czytelnikom.

Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:
Zatrudnienie w Dziale Rękopisów na wydzielonym stanowisku pracy w wymiarze ½ etatu. Wyposażenie stanowiska: komputer.

Wymagania niezbędne:

1. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
2. niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
3. doświadczenie w pracy muzealniczej lub badawczej w archiwach zawierających zbiory literackie; umiejętność krytycznej lektury rękopisów, znajomość specyfiki pracy z rękopisem literackim;
4. stopień naukowy doktora nauk humanistycznych;
5. wiedza specjalistyczna wymagana do podjęcia pracy na stanowisku: znajomość literatury i kultury polskiej XIX i XX wieku, a także relacji kulturalnych z innymi narodami; doświadczenia pracy badawczej lub zawodowej w archiwach, w szczególności w archiwach literackich.
6. co najmniej bierna znajomość dwóch języków obcych, jednego wschodnioeuropejskiego, drugiego zachodnioeuropejskiego.

Pełna treść ogłoszenia – pobierz [doc]