„Na łuku elektrycznym. O pisaniu Andrzeja Bobkowskiego” – relacja wideo
Oddział: , Dodano: 9 kwietnia 2015

Na łuku elektrycznym… to pierwsza monografia pisarstwa Andrzeja Bobkowskiego (1913-1961), autora kultowych Szkiców piórkiem. W książce wzięto pod uwagę zarówno jego teksty drukowane, jak i pisma oraz dokumenty pozostające do tej pory w archiwach publicznych i prywatnych. Narracji naukowej towarzyszy także bogaty materiał ilustracyjny. Maciej Nowak podąża za rzuconą przed laty charakterystyką twórczości Bobkowskiego jako życioliteratury i – sięgając po narzędzia współczesnej humanistyki – odsłania ścisłe związki pisania z istnieniem. W ten sposób monografia, opowiadająca o przygodach człowieka piszącego, staje się również jego pasjonującą biografią.

W spotkaniu promocyjnym udział wzięli: dr Maciej Nowak, prof. Andrzej St. Kowalczyk oraz dr Jarosław Klejnocki. Przedstawiamy zapis wideo z wieczoru.

Książka „Na łuku elektrycznym. O pisaniu Andrzeja Bobkowskiego” została wydana przez Wydawnictwo Więź, spotkanie promocyjne odbyło się 18 lutego 2015 r w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Relację wideo przygotowali: Piotr Dymmel (kamera) i Bartłomiej Kwasek (montaż). Zdjęcia Maćka Bociańskiego.