Miguel Grinberg w Muzeum Gombrowicza
Oddział: , Dodano: 1 października 2012

19 października o godz. 19.00 gościem Muzeum Witolda Gombrowicza będzie Miguel Grinberg, argentyński przyjaciel Witolda Gombrowicza, postać niezwykle interesująca i barwna. Artysta-buntownik, pisarz, myśliciel, legendarny współzałożyciel argentyńskiego ruchu rockowego, uczestnik narodzin ruchu hippisowskiego w USA, aktywista ekologiczny i pacyfistyczny, prezenter radiowy, redaktor, wydawca, wykładowca.

Miguelowi Grinbergowi będzie można zadać każde pytanie, tak po polsku, jak i po hiszpańsku. Pośredniczyć w rozmowie będzie Marta Jordan, wybitna znawczyni i tłumaczka literatury iberoamerykańskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie minirecital muzyki argentyńskiej i hiszpańskiej w wykonaniu Wiktorii Szubelak (gitara klasyczna).

Piątkowe spotkanie to jedno z wydarzeń panelu Gombrowiczowskiego 2012. Współpraca i patronat nad panelem – Ambasada Republiki Argentyńskiej. Gościem honorowym spotkania będzie Ambasador Argentyny Gerardo Manuel Biritos.

Chętnych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny bus z przystanku przy centrum handlowym Vis a Vis przy ul. Chrobrego w Radomiu. Zbiórka o godz. 18.20. Powrót po zakończeniu spotkania.

19 października (piątek) o godz. 19.00
Muzeum Gombrowicza

Wsola, ul. Witolda Gombrowicza 1
26-660 Jedlińsk

Na fotografii Miguel Grinberg w Muzeum Literatury na wystawie „Bruno Schulz. Rzeczywistość przesunięta” – fot. Maciek Bociański.