„Księga Konstytucji 1723 roku i początki wolnomularstwa spekulatywnego w Anglii”
Oddział: , Dodano: 3 lutego 2012

Muzeum Andrzeja Struga zaprasza 5 marca (wyjątkowo w poniedziałek) o godz. 18.30 na spotkanie z profesorem Tadeuszem Cegielskim, autorem pracy: „Księga Konstytucji 1723 i początki wolnomularstwa spekulatywnego w Anglii”, a także autorkami projektu typograficznego książki, Anną Marią Bauer, i Gabrielą Patrycy. Autor przedstawi niezwykłe losy publikacji książki o „Księdze Konstytucji”. Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na lampkę dobrego wina.

Prezentacja nawiązuje do wykładów z cyklu „Akademia Mistrza Hirama”, które odbywały się w Muzeum Struga na początku lat dziewięćdziesiątych.

5 marca (poniedziałek) godz. 18.30
Muzeum Andrzeja Struga

Al. Niepodległości 210 m. 10 A
Warszawa

Wstęp wolny! Zapraszamy.

Od początku zasady i podstawy ideowe masonerii były głoszone publicznie. Jednym z podstawowych tekstów jest „Konstytucja Wolnych Mularzy” Jamesa Andersona z 1723 roku. Trud jej przetłumaczenia, opatrzenia przypisami i komentarzami podjął profesor Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego Tadeusz Cegielski. Zajęło mu to ponad 30 lat pracy iście benedyktyńskiej. Rezultatem jest ten obszerny i wzorowo przygotowany tom zawierający tekst angielski i polski przekład poprzedzony niezwykle interesującym, erudycyjnym wstępem edytora. Autor od lat zajmuje się dziejami wolnomularstwa i ma w tej dziedzinie liczący się dorobek naukowy.

Z recenzji Andrzeja Garlickiego „Biblia Wolnomularzy”, która ukazała się w „Polityce” – więcej

O książce na stronie wydawcy – czytaj


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP