Kresy wyobrażone i rzeczywistość. Wokół filmu „Wenecja”
Oddział: , Dodano: 10 listopada 2019

Muzeum Marii Dąbrowskiej zaprasza – Kresy wyobrażone i rzeczywistość: wokół filmu Jana Jakuba Kolskiego „Wenecja”.

Spotkanie dyskusyjne z udziałem prof. Jacka Nowakowskiego i Tomasza Kuby Kozłowskiego. Prowadzenie prof. Bartosz Korzeniewski.

21 listopada (czwartek) godz. 18:00, Muzeum Marii Dąbrowskiej, ul. Progi 1 m.13 w Warszawie. Wstęp wolny.

Spotkanie z filmoznawcą prof. Jackiem Nowakowskim z UAM oraz znawcą Kresów, kolekcjonerem, gawędziarzem i popularyzatorem historii Kresów Tomaszem Kubą Kozłowskim z Domu Spotkań z Historią ma na celu skonfrontowanie literackiej (filmowej) wizji dworku kresowego z jesieni 1939 roku oraz jego wojennej historii z tym jak mogło to wyglądać z perspektywy starych fotografii, pamiątek i tragicznych losów tych terenów we wrześniu 39. Film „Wenecja” powstał na motywach opowiadania Włodzimierza Odojewskiego „Sezon w Wenecji”. Spotkanie poprowadzi prof. Bartosz Korzeniewski.

Dyskusja odbywa się w ramach projektu „Odojewski i Herling-Grudziński – doświadczenie dwóch pokoleń” realizowanego przez Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych przy wsparciu Muzeum Historii Polski z programu Patriotyzm jutra. 

Rys. Aleksandra Białek

Spotkanie w ramach projektu „Odojewski i Herling-Grudziński – doświadczenie dwóch pokoleń” finansowanego przez Muzeum Historii Polski z programu „Patriotyzm jutra”.

Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP