Konkurs „Na wieży Babel – granice interpretacji?”
Oddział: , Dodano: 23 października 2015

Film „Na wieży Babel” w reżyserii Marii Wróż-Prusiewicz, powstał w formie tryptyku. Każda z historii jest wyrazem odmiennego rozumienia wiersza Wisławy Szymborskiej. Z jednej strony zawiłość, niedoskonałość mowy prowadzi do konfliktu, odrębności ludzkich światów, z drugiej strony – przyczyną rozstań i nieporozumień jest sam język, który oddala od siebie bohaterów. W kolejnych filmowych odsłonach doświadczenie życia na wieży Babel poszerza się. Przestrzeń międzyludzkich spotkań nie ogranicza żadne miejsce ani czas.

W filmie występują między innymi: Krystyna Janda, Danuta Stenka, Krzysztof Globisz, Paweł Deląg, Grażyna Wolszczak, Tomasz Stockinger, Lesław Żurek, Antoni Królikowski.

Uczestnicy konkursu mogą rejestrować się za pośrednictwem strony www.babelfilm.pl przesyłając zgłoszenie na adres arsintegra@op.pl

11, 12, 13 grudnia, godz. 18.00 – projekcja filmu w kinie „Iluzjon” w Warszawie
14 stycznia (godz.19.00), 15 stycznia (godz.17.00) – w kinie „Rialto” w Poznaniu

Informacje na temat kolejnych pokazów opublikowane będą na stronie www.babelfilm.pl. Pokazom towarzyszy wystawa blisko trzydziestu plakatów filmowych.

Konkurs „Na wieży Babel – granice interpretacji?” organizowany jest pod patronatem między innymi: Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie, miesięcznika społeczno-kulturalnego „Odra”, „Kwartalnika Filmowego” Instytutu Sztuki Polskiej PAN.

Interpretacje filmu „Na wieży Babel”, w formie pisemnej, można przesyłać na adres Organizatora Konkursu – Fundacji Ars Integra arsintegra@op.pl. Na autorów czeka nagroda pieniężna wysokości 2 000 PLN. Regulamin konkursu na stronie www.babelfilm.pl