W niedzielę 14 kwietnia o godzinie 12.00 w Muzeum Literatury odbędzie się kolejne spotkanie z Klarą, która w swoim pamiętniku opisuje szkołę, kolegów, rodziców i babcię. Zapraszamy młodych czytelników do wspólnej zabawy.
Wiek: 6+ …ale dorośli też mogą spróbować.
Fragmenty książki Klara. Słowo na Sz… przeczyta autor – Marcin Wicha, a podczas warsztatu plastycznego postaramy się zaprosić do nas wiosnę i pofantazjować na temat: „Co się może zdarzyć na łące”.
Wstęp wolny. Zapisy pod numerem telefonu: 22 831 40 63 lub j.pogorzelska@muzeumliteratury.pl, z.rosinska@muzeumliteratury.pl
Pamiętacie Klarę? Ma dziewięć lat i własne zdanie w każdej sprawie, lubi pizzę, chciałaby mieć golden retrivera, tyle że jej brat ma alergię na sierść… Aha, najważniejsze, Klara prowadzi tajemny dziennik, którego okładka jest opatrzona ostrzeżeniem „Proszę tego nie czytać!”
W drugiej części poznacie nowe przygody Klary i Młodszego, bohaterów książki „Klara. Proszę tego nie czytać.” Klara jedzie na rodzinne wakacje. Wciąż pisze swój tajny dziennik i stara się nie wspominać o szkole… Niestety wakacje się kończą, a w mieście już czeka pani Przestroga, czytanie ze zrozumieniem i klasówka z pulpy.
Zobacz nasz zwariowany świat oczami bystrego (i trochę złośliwego) dziecka.
Pierwsza część „Klara. Proszę tego nie czytać” została wyróżniona przez Jury Dorosłe Nagrodą Donga za 2011 rok, za: „przedstawiony z mikołajkowym poczuciem humoru obraz współczesnej szkoły i rodziny […]” (z uzasadnienia jury).
Fot. Marta Rosińska
Dlaczego cytat z werdyktu jury trzeba uzupełnić informacją: (z uzasadnienia jury). Komunikujemy się z analfabetami?
Nie znam książki, więc mam pytanie, czy „mikołajkowe poczucie humoru” dotyczy rytu św. Mikołaja (pospolicie obchodzonego jako „mikołajki”), czy „Rekreacji Mikołajka” Goscinnego?