Karol Samsel „Dusze jednodniowe” – spotkanie z autorem
Oddział: , Dodano: 5 października 2013

Zapraszamy do Muzeum Literatury na spotkanie z Karolem Samselem z okazji ukazania się tomu „Dusze jednodniowe”

6 listopada o godzinie 18.00
w Muzeum Literatury
Rynek Starego Miasta 20

Spotkaniu towarzyszy pokaz fotografii Beaty Patrycji Klary

Karol Samsel – urodzony w 1986 roku. Doktorant Wydziału Polonistyki UW, prezes Warszawskiego Koła Norwidologicznego i Koła Literatury i Kultury Modernizmu. Doktorat poświęcił zbliżeniu twórczości Cypriana Norwida i Josepha Conrada do siebie. Poeta i krytyk literacki, autor sześciu tomów wierszy, w tym najnowszych: Manetekefar (2009), Dormitoria (2011) i AltissimumAbiectum (2012).

Na podstawie materiału korespondencyjnego Seweryna Pollaka z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza opracował edycję Listów doSeweryna Wandy Karczewskiej. Laureat nagrody im. Władysława Broniewskiego (2010) i zdobywca statuetki im. Wandy Karczewskiej (2011). Jego wiersze zostały przełożone na języki bułgarski, serbski, czeski i słowacki.

Beata Patrycja Klary – rodowita Gorzowianka w poetyckich rozjazdach. Filolog polski, bibliotekarz, felietonista, recenzent. Rocznik 76′. Dwukrotna laureatka Czerwonej Róży – najstarszego konkursu literackiego w Polsce – oraz wielu innych konkursów poetyckich i prozatorskich. Obecnie juror w kilku konkursach.Wydała: Arkusze poetyckie: Nokturny intymne (Gorzów Wlkp., 2007), Schną koniczyny (Gorzów Wlkp., 2008). Książki poetyckie: Witraże (Gorzów Wlkp., 2005), Imaginacje (Gorzów Wlkp. 2006) – książka dwujęzyczna, Szczekanie głodnych psów (WiMBP, Gorzów Wlkp, 2010), Zabawa w chowanego (Biblioteka Współczesnej Poezji polskiej „Zeszyty Poetyckie”, Gniezno, 2011), De-klaracje (Sopot, 2012, Biblioteka TOPOSU, T.78) oraz zbiór wywiadów Rozmowy z piórami (Toruń, 2012). Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2012. Za tom „De-klaracje” nominowana do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii – najlepsza książka poetycka roku 2012.