„Jednowierszówka”. Spotkanie z Julią Fiedorczuk
Oddział: , Dodano: 29 stycznia 2016

Muzeum Literatury oraz portal kulturalno-naukowy „Niewinni Czarodzieje” zapraszają do udziału w „Jednowierszówce” – cyklu poetyckich spotkań, w czasie których, razem ze współczesnymi autorami i autorkami, rozmawiamy o ich jednym, wybranym wierszu. Jest to niepowtarzalna okazja by zapytać, „co poeta miał na myśli”.

Do udziału we wspólnej interpretacji utworu zapraszamy zarówno znanych autorów, jak i przedstawicieli najmłodszego pokolenia literatów. Naszym celem, oprócz popularyzacji poezji i jej twórców, jest lepsze zrozumienie współczesnych wierszy. Nie dzielimy Państwa na specjalistów i amatorów. Zachęcamy do aktywnego i bezkompromisowego udziału. Wierzymy, że każda interpretacja jest wartościowa, każdy głos jest ważny, każde pytanie jest zasadne.

7 marca (poniedziałek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Julią Fiedorczuk. Wieczór poprowadzą Jan Barański i Magda Mika. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

• Wybierasz się na spotkanie? Wydarzenie na Facebooku – dołącz/zaproś znajomych
• Omawiany wiersz: „Wyjście” – pobierz [PDF]

Organizatorzy zapewniają Państwu teksty analizowanych wierszy. Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina. Wstęp wolny.

 

Julia Fiedroczuk – poetka, pisarka, tłumaczka, krytyk literacki, adiunkt w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Za swój poetycki debiut Listopad nad Narwią (2000) otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, w 2005 roku została wyróżniona austriacką nagrodą Huberta Burdy. Autorka zbiorów poezji: Listopad nad Narwią (2000), Bio (2004), Tlen (2009), tuż-tuż (2012) oraz dzieł prozatorskich: Poranek Marii i inne opowiadania (2010), Biała Ofelia (2011), Nieważkość (2015). Tłumaczka amerykańskich poetek Laury (Riding) Jackson i Laurie Anderson.

Zaangażowana w popularyzowanie pojęcia ekopoetyki rozumianej szeroko, jako praktyka przytomnego zamieszkiwania Ziemi. Jest współautorką (wraz z Gerardo Beltránem-Cejudo) trójjęzycznego eseju o poezji i ekologii Ekopoetyka/Ecopoética/Ecopoetics, w którym przekonuje, że poezja może być źródłem wiedzy i mądrości, bo obdarzona jest żywotną mocą stwórczą. Wierzy w wywrotową siłę uwolnionej wyobraźni.

Obecnie pracuje nad zbiorem opowiadań Rozgwiazda oraz cyklem wierszy Psalmy.

Czym jest „Jednowierszówka”? Obejrzyj spot.

BELKA_LOGO_JENDO2


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP