„Jednowierszówka”: Spotkanie z Bronką Nowicką
Oddział: , Dodano: 1 października 2016

Muzeum Literatury oraz portal kulturalno-naukowy „Niewinni Czarodzieje” zapraszają do udziału w „Jednowierszówce” – cyklu poetyckich spotkań, w czasie których, razem ze współczesnymi autorami i autorkami, rozmawiamy o ich jednym, wybranym wierszu. Jest to niepowtarzalna okazja by zapytać, „co poeta miał na myśli”.

Do udziału we wspólnej interpretacji utworu zapraszamy zarówno znanych autorów, jak i przedstawicieli najmłodszego pokolenia literatów. Naszym celem, oprócz popularyzacji poezji i jej twórców, jest lepsze zrozumienie współczesnych wierszy. Nie dzielimy Państwa na specjalistów i amatorów. Zachęcamy do aktywnego i bezkompromisowego udziału. Wierzymy, że każda interpretacja jest wartościowa, każdy głos jest ważny, każde pytanie jest zasadne.

7 listopada (poniedziałek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Bronką Nowicką. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

• Wybierasz się na spotkanie? Wydarzenie na Facebooku – dołącz/zaproś znajomych
• Omawiany wiersz: „Firanka” – pobierz [PDF]

Organizatorzy zapewniają Państwu teksty analizowanych wierszy. Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina. Wstęp wolny.

Bronka Nowicka – bsolwentka Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi oraz Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie (studia podyplomowe, obecnie doktorantka). Pola inspiracji, eksploracji, twórczości: relacje człowiek-rzecz, obraz w ruchu, język, spotkanie. W sztuce wykorzystuje nowe media, np. tomograf komputerowy jako narzędzie filmowe i graficzne.

Tworzy tomovideo, video, videoinstalacje, fotografie. Brała udział w wystawach w Międzynarodowym Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie, Susanne Burmester Galerie w Niemczech, Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, Galerii Promocyjnej krakowskiej ASP, Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu, Sosnowieckim Centrum Sztuki, Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Galerii Wydziału Sztuki Mediów w Warszawie, Kunstnernes Hus w trakcie Festival for Digital and Visual Poetry w Norwegii. Uczestniczyła w interdyscyplinarnych projektach artystycznych, m.in.: Corespondences & Interventions, Open Studio of Mechanisms for an Entente, Labirynt Wolności; oraz konferencjach naukowych, m.in. Post-technological experiences. Art-Science-Culture.

Autorka publikacji na temat nowych środków narracji na polu video art (m.in. Kwartalnik Kulturoznawczy, Wiadomości ASP). Reżyserka spektakli teatralnych (m.in.: „Światła miasta” – Teatr Studio, „Patrz słońce zachodzi” – Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie oraz Teatr na Woli w Warszawie, „Człowiek Śmietnik” – Teatr im. Jaracza w Olsztynie, „Gdzieś daleko” – TVP Kultura). Scenarzystka i reżyserka telewizyjnych cykli edukacyjnych i podróżniczych. W 2015 roku wydała książkę poetycką „Nakarmić kamień”, która zdobyła III nagrodę w konkursie Złoty Środek Poezji (najlepszy debiut poetycki roku) oraz Nagrodę Nike w 2016 roku.

Czym jest „Jednowierszówka”? Obejrzyj spot.

BELKA_LOGO_JENDO2


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP