„Jak rosła Warszawa?” – relacja z warsztatów [wideo]
Oddział: , Dodano: 9 grudnia 2013

W ramach projektu edukacyjnego „Przepowiadanie miasta” towarzyszącemu wystawie „Warszawa Białoszewska” w Muzeum Literatury odbyły się rodzinne warsztaty architektoniczne pt. „Jak rosła Warszawa?”.

Zajęcia były poświęcone miastu i historii jego powstawania. Mali i duzi budowniczowie budowali Rynek Starego Miasta używając prostych materiałów: tektury, pudeł, patyków, sznurków.

Warsztaty prowadziły Maria Rauch i Iwona Cała (Archizabawy). Zajęcia prowadzone przez Archizabawy mają za zadanie rozwijać wyobraźnię przestrzenną, kreatywność i umiejętność logicznego myślenia u dzieci. Przedstawiamy skrót filmowy z wydarzenia.

Warsztaty odbyły się 1 grudnia 2013 r. w Muzeum Literatury. Wideo: Bartłomiej Kwasek, fotografie: Maciek Bociański.