IV Festiwal Poezji Słowiańskiej w Warszawie
Oddział: , Dodano: 7 października 2011

IV Festiwal Poezji Słowiańskiej w Warszawie

Środa 9 XI 2011, godz. 11.00

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20:

Przedstawienie gości, koncert poetycki w wykonaniu artystów polskich i zagranicznych .

Prezentacja najnowszego numeru POEZJI dzisiaj z wierszami uczestników oraz tegorocznego Laureata Nagrody Nobla, Tomasa Tranströmera.
Na wniosek redakcji POEZJA dzisiaj wręczenie Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Siergiejowi Głoviukowi za wydanie Antologii poezji polskiej XX wieku, w języku rosyjskim i polskim, pod patronatem Ministra Kultury Federacji Rosyjskiej.
Odczytanie nazwisk poetów polskich, których wiersze są w Antologii.
Prezentacja wierszy poetów krajowych i zagranicznych.
O percepcji poezji – Maciej J. Ratyński.
Koncert poetycko-muzyczny Marleny Zynger. Śpiew: Dominika Świątek, Beata Jankowska- Tzimas, Kamila Bartkowiak, przy fortepianie Piotr Komorowski.
Wróżka przepowiada twórcom ich przyszłość.
Wieczorem: w piwnicy literackiej poeci poetom czytają swoje wiersze.

Pełny program festiwalu – zobacz