Inga Iwasiów we Wsoli [wideo]
Oddział: , Dodano: 26 maja 2011

Przedstawiamy fragment spotkania z prof. Ingą Iwasiów, które odbyło się w Muzeum Witolda Gombrowicza w sobotę 7 maja. Rozmowę prowadziła Dominika Świtkowska. Spotkaniem z autorką „Bambino” zainaugurowaliśmy cykl „Prowincja Gombrowicz”.

Relacja wideo:

O wizycie we Wsoli Inga Iwasiów na swoim blogu napisała tak:

„Spotkanie we Wsoli, w deszczową sobotę przedłużonego długiego weekendu odbyło się w niewielkim gronie, ale będę o nim pamiętała, co doprawdy nie stanowi z mojej strony kurtuazyjnej frazy i nie świadczy o odruchu grzecznej dziewczynki starającej się dogodzić każdemu. Po prostu spotkałam ludzi, których obchodzi moja proza, chcą ją przeczytać uważnie.”

Prof. Iwasiów doceniła też kompetencje swojej współrozmówczyni:

„…dr Dominika Świtkowska dokonała wiwisekcyjnej interpretacji, w której pokazała mi, jak się zwija mój autobiografizm, jak uciekam od naiwnej szczerości cechującej ”Miasto-ja-miasto” ku figurom “Ku słońcu”.” (ingaiwasiow.pl)

Cykl „Prowincja Gombrowicz” to rozmowy z pisarzami, którzy żyjąc, pracując i tworząc poza geograficznym lub instytucjonalnym centrum, są ważnymi postaciami polskiego życia literackiego i intelektualnego.