„Gabriela Zapolska. Zbuntowany talent” – zdjęcia z wernisażu
Oddział: , Dodano: 6 kwietnia 2011

14 kwietnia 2011 r. w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie odbył się wernisaż wystawy „Gabriela Zapolska. Zbuntowany talent”.

Wystawa pokazuje Zapolską jako autorkę, aktorkę oraz właścicielkę wspaniałej kolekcji dzieł sztuki. Wątek biograficzny przedstawiony jest w kontekście miast, w których żyła i tworzyła (Warszawa, Paryż, Kraków, Lwów), ludzi, z którymi się zetknęła (a dane jej było poznać wybitne osobowości epoki) oraz prądów literackich i artystycznych, wobec których nie pozostawała obojętna i zawsze zajmowała określone stanowisko.

Podczas wernisażowego wieczoru fragmenty listów Gabrieli Zapolskiej do Stanisława Janowskiego i Ludwika Szczepańskiego odczytała Edyta Jungowska. Głos zabrały m.in. autorki wystawy: Małgorzata Górzyńska z Muzeum Literatury oraz Monika Chudzikowska z Muzeum Teatralnego.

O wystawie – czytaj więcej

Przestawiamy fotografie Anny Kowalskiej.