Furie, Cwaniary, Cudzoziemki – wokół pisarek i ich bohaterek 1918-2018 [wideo]
Oddział: , Dodano: 6 grudnia 2018

28 listopada 2018 roku – w setną rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych – w Muzeum Literatury odbył się wieczór z Kobietami Literatury.

Prof. Grażyna Borkowska, Kazimiera Szczuka, Grażyna Plebanek i Marta Madejska w rozmowie z Sylwią Chutnik przypomniały, że polskie drogi do niepodległości, to również historia Polek zaangażowanych w działalność polityczną, edukacyjną, kulturotwórczą. To historia kobiet polskiej kultury, które na kartach historii wciąż pozostają przezroczyste, pozbawione charakteru, siły i autonomii. Kim były zanim zaczęły funkcjonować tylko w tych historycznych kontekstach?

Dokumentacja wideo: Filip Bojarski, fotografie Anna Kowalska.