Formuły retoryczne: Stefan Chwin, literatura i niebezpieczne pytania
Oddział: , Dodano: 1 maja 2011

W drugim z serii spotkań pt. „Formuły retoryczne” udział weźmie Stefan Chwin, który rozwinie następującą tezę:

„Warta uwagi jest tylko taka literatura, która stawia niebezpieczne pytania (teologiczne i inne)”

Spotkanie odbędzie się 16 maja o godz. 18.00 (poniedziałek) w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyć będzie tzw. trybunał retoryczny, który podejmie polemikę z autorem.

W trybunale retorycznym zasiądą: Kamila Pawluś, Jaś Kapela oraz Karol Samsel.

Wprowadzenie do wieczoru – Jarosław Klejnocki – dyrektor Muzeum Literatury. Spotkanie moderować będzie Marzena Maciulewicz.

Kamila Pawluś – poetka, redaktorka, tłumaczka. Zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Tekstualia”
Jaś Kapela – pisarz, poeta, felietonista, slamer. Członek Krytyki Politycznej
Karol Samsel – poeta, recenzent, badacz literatury, doktorant Wydziału Polonistyki UW

„Formuły retoryczne” to nowy cykl spotkań z pisarzami, organizowany przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Do rozmowy zaprosiliśmy czołowych polskich prozaików różnych pokoleń. Punktem wyjścia comiesięcznych dyskusji będzie określona teza, którą nasi goście postarają się obronić.

Zapraszamy 16 maja do Muzeum Literatury na Rynek Starego Miasta 20. Będzie gorąco.

O Formułach retorycznych – czytaj więcej