„Dziennik” Tyrmanda oraz koncert Magnolia Acoustic Quartet – relacja [zdjęcia]
Oddział: , Dodano: 1 listopada 2011

Wydawnictwo MG rozpoczęło edycję Dzieł Leopolda Tyrmanda. Jako pierwszy ukazał się Dziennik 1954, a jego promocja miała miejsce w miniony piątek w naszym Muzeum. Cóż to był za wieczór! Dariusz Michalski i prof. Rosław Szajbo wspominali tamte lata, trudne, biedne i radosne jednocześnie. I początki jazzu w powojennej, skomunizowanej Polsce. Trochę faktów i trochę barwnych, ze swadą przywołanych wspomnień. A na zakończenie, dla ilustracji Magnolia Acoustic Quartet zagrał trochę jazzu dixielandowego, czyli tego, który gościł w tamtych czasach w klubach, kawiarniach i na scenach muzycznych w Polsce. Brakowało nam tylko tanecznego parkietu.

Zdjęcia Maćka Bociańskiego.