Debata o literaturach peryferyjnych. Panel Gombrowiczowski 2011
Oddział: , Dodano: 3 listopada 2011

Zapraszamy do obejrzenia wideo z debaty o literaturach peryferyjnych, która odbyła się w Muzeum Witolda Gombrowicza w ramach Panelu Gombrowiczowskiego 2011.

Podczas Panelu w Muzeum Witolda Gombrowicza gościliśmy Ritę Gombrowicz oraz wybitnych tłumaczy literatury polskiej.

Pierwszego dnia panelu uczestnicy wygłosili referaty poświęcone ich doświadczeniom z tłumaczeniem i popularyzacją literatury polskiej w różnych kręgach językowych. Drugiego dnia zaprosiliśmy do uczestnictwa w debacie poświęconej funkcjonowaniu literatur peryferyjnych, pisanych w językach lokalnych, w kulturze światowej.

Moderatorem debaty był Jerzy Jarniewicz, członek kolegium redakcyjnego „Literatury na świecie”, znany poeta i tłumacz.

W debacie uczestniczyli: Rita Gombrowicz, Danuta Borchardt (USA), Bożena Zaboklicka (Hiszpania), Marta Jordan (Ambasada Argentyny w Polsce), Olaf Kühl (Niemcy), Lajos Palfalvi (Węgry) oraz Anders Bodegard (Szwecja).

część 1/6

część 2/6