„Czytając Herlinga-Grudzińskiego”. Spotkanie z Markiem Zagańczykiem
Oddział: , Dodano: 14 października 2019

20 listopada o godz. 18 zapraszamy do Muzeum Władysława Broniewskiego na spotkanie z Markiem Zagańczykiem. Tytuł spotkania to „Czytając Herlinga-Grudzińskiego”, słowo wprowadzenia wygłosi Eliza Czapska.

Marek Zagańczyk

Eseista, redaktor, wydawca. Wieloletni zastępca redaktora naczelnego „Zeszytów Literackich”. Kurator archiwum i spuścizny Pawła Hertza. Autor tomów szkiców „Krajobrazy i portrety” (1999), „Droga do Sieny” (2005), „Cyprysy i topole” (2012), „Berlińskie widoki” (2019). Mieszka w Warszawie.