„Burzliwa historia Pałacu Monako w Paryżu”
Oddział: , Dodano: 3 lutego 2015

Zapraszamy na wykład Piotra Witta „Burzliwa historia Pałacu Monako w Paryżu”, który odbędzie się w dniu 6 marca 2015 r. o godzinie 11.00 w siedzibie Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

Piotr Witt – publicysta, historyk, eseista; w latach 70. był redaktorem działu sztuki dawnej w wydawanym w Warszawie czasopiśmie artystycznym „Sztuka”. Po likwidacji tego periodyku przed trzydziestu laty zamieszkał w Paryżu. Był komentatorem politycznym w redakcji polskiej Radia Wolna Europa. Począwszy od lat 80. do czasu zamknięcia tej rozgłośni wygłosił około 3 tyś. komentarzy radiowych. Jest m.in. autorem monografii Vierge de Częstochowa, en tant q’une idée politique (Université de Lille, 1989), Hôtel de Monaco – Ambassade de Pologne (Flammarion, Paryż 2005) oraz Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie (MKIDN 2010).