„Budowniczowie katedr i alchemicy” – wykład prof. Tadeusza Cegielskiego
Oddział: , Dodano: 23 sierpnia 2013

28 września 1993 roku w ostatni wtorek miesiąca odbył się w Muzeum Andrzeja Struga pierwszy wykład – Budowniczowie katedr i alchemicy, którym profesor Tadeusz Cegielski zainicjował cykl Uczniowie Mistrza Hirama.  Cykl  cieszył się  ogromną popularnością i zdobywał coraz liczniejszych słuchaczy, uczestników i przyjaciół, którzy na wiele lat związali się z naszym Muzeum. Temat historii  wolnomularstwa rozwinięto i pogłębiono w kolejnych spotkaniach : SZTUKA KRÓLEWSKA I MUZY, SYNOWIE ŚWIATŁA, MISTERIA I RYTUAŁY, SZTUKA KRÓLEWSKA W SPOŁECZNYM ZWIERCIADLE, SĄSIEDZI PANA ANDRZEJA. Od 2006 roku wraz z cyklem W KRĘGU ZAINTERESOWAŃ I PASJI ANDRZEJA STRUGA poza tematyką historii wolnomularstwa prezentowane są wykłady dotyczące samej epoki dwudziestolecia międzywojennego oraz literatury,  m.in. WIELCY, SŁAWNI I ZNANI , MIASTO W LUSTRZE LITERATURY, PRZEGLĄD PRASY DWUDZIESTOLECIA MIĘDZYWOJENNEGO, MIEJSCA ANDRZEJA STRUGA, KOBIETY MIĘDZYWOJNIA.  We wrześniu tego roku mija 20 lat, w czasie których spotykają się Państwo w Muzeum Andrzeja Struga  tradycyjnie  w ostatni wtorek miesiąca nie tylko z historią i literaturą, lecz z fascynującymi wykładowcami, profesorami uniwersytetów, naukowcami, literatami, aktorami, dziennikarzami.

Z tej okazji  24 września 2013r. o godz. 18.30 w mieszkaniu Państwa Strugów, przy al. Niepodległości 210 m. 10 (dawnej Topolowej 2)  „znowu zabrzmi kielni stuk”… Zapraszamy na wykład Prof. Tadeusza Cegielskiego pt.  Budowniczowie katedr i alchemicy

Szanownym Gościom zaprezentujemy również materiał zdjęciowy dokumentujący odbywające się w Muzeum spotkania i wykłady.

Wszystkich naszych miłych Wykładowców, Gości i Przyjaciół zapraszamy na spotkanie!

Fot. Maciek Bociański / ML

Słowa kluczowe: ,