Andrzej Stasiuk w Muzeum Literatury – relacja
ze spotkania [wideo]
Oddział: , Dodano: 3 czerwca 2011

Przedstawiamy relację filmową oraz zdjęcia ze spotkania z Andrzejem Stasiukiem, które odbyło się w Muzeum Literatury w ramach serii spotkań pt. „Formuły retoryczne”. W rozmowie z pisarzem udział wzięli: Maciej Abramowski, Aleksander Kozielski i Magdalena Stańczuk. W drugiej części spotkania oddaliśmy głos publiczności. Rozmawialiśmy o podróżach, książkach oraz literackich inspiracjach. Padały pytania dotyczące Wschodu oraz dziedzictwa pozostawionego przez komunizm, rozmawialiśmy o odmiennym sposobie doświadczania przestrzeni w różnych częściach Europy.

Temat spotkania „O literaturze oraz o historii, która staje się geografią”.

Przestawiamy pierwszą część relacji ze spotkania:

[kamera: Piotr Dymmel]

Andrzej Stasiuk – prozaik, dramaturg, wydawca. Laureat Nagrody Literackiej Nike za „Jadąc do Babadag” oraz Nagrody Literackiej Gdynia za powieść „Taksim”, nominowany do Nike również w tym roku za esej: „Dziennik pisany później”.

Relacja fotograficzna ze spotkania – fot. Maciek Bociański: