„Jednowierszówka”. Spotkanie z Krzysztofem Jaworskim
Oddział: , Dodano: 4 listopada 2015

Muzeum Literatury oraz portal kulturalno-naukowy „Niewinni Czarodzieje” zapraszają do udziału w „Jednowierszówce” – cyklu poetyckich spotkań, w czasie których, razem ze współczesnymi autorami i autorkami, rozmawiamy o ich jednym, wybranym wierszu. Jest to niepowtarzalna okazja by zapytać, „co poeta miał na myśli”.

Do udziału we wspólnej interpretacji utworu zapraszamy zarówno znanych autorów, jak i przedstawicieli najmłodszego pokolenia literatów. Naszym celem, oprócz popularyzacji poezji i jej twórców, jest lepsze zrozumienie współczesnych wierszy. Nie dzielimy Państwa na specjalistów i amatorów. Zachęcamy do aktywnego i bezkompromisowego udziału. Wierzymy, że każda interpretacja jest wartościowa, każdy głos jest ważny, każde pytanie jest zasadne.

4 grudnia (piątek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Jaworskim. Rozmowę moderować będą Jan Barański i Joachim Snoch. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

• Wybierasz się na spotkanie? Wydarzenie na Facebooku – dołącz/zaproś znajomych.
• Omawiany wiersz – Przeczucia pobierz [PDF]

Organizatorzy zapewniają Państwu teksty analizowanych wierszy. Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina. Wstęp wolny.

Krzysztof Jaworski – urodzony 27 grudnia 1966 roku. Pisarz, historyk literatury, pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Twórca pokolenia „bruLionu”. Autor kilkunastu książek poetyckich i prozatorskich. Jego wiersze ukazywały się w czasopismach polskich, takich jak „Brulion”, „Twórczość” i „Dialog” oraz amerykańskich (m.in. „The Literary Review”, „Better”, „Forklift”, „Plume”, „Two Lines”). Książka prozatorska Jaworskiego Do szpiku kości (2013) została w roku 2014 nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Ostatni tom poetycki .byłem ukazał się w 2014 roku. Poeta mieszka w Kielcach. Jego książki w języku polskim dostępne są także w formie cyfrowej na stronach Amazon.com. Autor prowadzi także bloga Archiwum Literackie (od roku 2013).


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP