80. rocznica śmierci Andrzeja Struga – uroczystość na „Powązkach Wojskowych”
Oddział: , Dodano: 30 listopada 2017

9 grudnia 2017 r. mija 80 lat od chwili śmierci Andrzeja Struga (1871-1937) – jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy pierwszej połowy XX wieku, znanego działacza społecznego i niepodległościowego, wiceministra propagandy w rządzie Ignacego Daszyńskiego (1918), współzałożyciela i dwukrotnego (1924 oraz 1935) prezesa Związku Zawodowego Literatów Polskich.

By uczcić Jego pamięć i poświęcić Mu parę chwil wspomnienia, spotykamy się – członkowie ZLP, ludzie pióra, działacze społeczni i kulturalni, miłośnicy twórczości pisarza – w przeddzień rocznicy, czyli w piątek, 8 grudnia o godz. 13,00 u Jego mogiły na Cmentarzu Komunalnym (Wojskowym) na Powązkach w Alei Zasłużonych w Warszawie (albo – jeśli ktoś woli – o godz.12,45 przy bramie głównej cmentarza, skąd razem udamy się ku mogile). Gorąco prosimy Was o liczny udział!