1 sierpnia „Litania powstania” – występ Stanisławy Celińskiej [foto]
Oddział: , Dodano: 2 sierpnia 2013

1 sierpnia odbyło się spotkanie towarzyszące wystawie „Warszawa Białoszewska”, w czasie którego Stanisława Celińska czytała wybrane fragmenty „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” autorstwa Mirona Białoszewskiego. Tekst literacki przeplatany był – niezmiennie chwytającymi za serce – piosenkami powstańczymi w wykonaniu Artystki. Obok tak znanych utworów, jak „Pałacyk Michla”, „Marsz Mokotowa” czy „Warszawo ma”, mieliśmy okazję wysłuchać przejmującej „Litanii powstania” w nowej aranżacji muzycznej.
Na fortepianie akompaniował pan Tomasz Bajerski.

Fotografie Anny Kowalskiej: