Ekspozycja stała w Muzeum Władysława Broniewskiego
Oddział: , Dodano: 22 lutego 2011

W domu, w którym Władysław Broniewski spędził ostatnie dziewięć lat życia, zachowano autentyczne wyposażenie wnętrz. Ekspozycja stała dokumentuje złożone losy autora „Ulicy Miłej”. Obok rękopisów eksponowane są także mało znane materiały z archiwum literackiego pisarza.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Muzeum Władysława Broniewskiego. O ekspozycji oraz o domu, w którym mieszkał poeta, opowiada st. kustosz Sławomir Kędzierski, kierownik placówki. Muzeum zostało otwarte w niecałe dwa lata po śmierci Broniewskiego 17 grudnia 1963 r.

[Film zrealizowali: Filip Bojarski – kamera, Bartłomiej Kwasek – montaż & muzyka]

Zbiory i ekspozycja stała: biograficzne, w oryginalnych wnętrzach – archiwum, pamiątki osobiste; prawie kompletny zbiór rękopisów, korespondencja z 1at 1915-1962; pierwodruki wierszy w prasie i pierwsze wydania książkowe, taśmy magnetofonowe z recytacjami poety. Muzeum mieści się w willi z 1950 r. podarowanej poecie przez państwo w rocznicę 25-lecia twórczości.

Muzeum Władysława Broniewskiego
ul. Jarosława Dąbrowskiego 51