Zbigniew Herbert w Senacie RP
Oddział: , Dodano: 27 września 2018

26 września w samo południe w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej  odbyło się uroczyste otwarcie prezentowanej wcześniej na Krakowskim Przedmieściu wystawy  W hołdzie Zbigniewowi Herbertowi.

W uroczystości wzięli udział: wicemarszałek Senatu RP Maria Koc i senator Jan Żaryn, a ze strony Muzeum Literatury dyrektor Jarosław Klejnocki oraz autorka wystawy Maria Dorota Pieńkowska i komisarz Piotr Prasuła.

Szczególnie serdecznie została powitana obecna wśród wielu znamienitych gospodarzy i gości Rodzina Zbigniewa Herberta. Po przemówieniach Dariusz Kowalski zaprezentował wiersze : Rozważania o problemie narodu, Tarnina, Portret końca wieku.

Patrz też:
– Polskie Radio Zagranica „Senat: wystawa poświęcona Zbigniewowi Herbertowi” – czytaj
– Niezależna „Senat uczcił Zbigniewa Herberta” – czytaj
– Dzieje.pl – Wystawa „W hołdzie Zbigniewowi Herbertowi 1924-1998” – czytaj