Muzeum Literatury: Ksiazka
Format: 16,5 cm x 23, 5 cm
Okładka: miękka
Witold Gombrowicz w wydawnictwach Instytutu Literackiego w Paryżu

Drugi tom z serii „Konstelacja Kultury” ukazuje bibliografię Witolda Gombrowicza. Autorka opracowania uznała, że najpełniej można zobrazować współpracę autora z czasopismem poprzez ukazanie jej w przebiegu czasowym. Bibliografia została więc opracowana w układzie chronologicznym – w ramach roku uporządkowano pozycje według kolejności numerów i stron. W adnotacjach pojawiają się informacje dotyczące gatunku utworu, działu pisma, w jakim został on zamieszczony, datowania, tematu publikacji. Bibliografię uzupełnia indeks utworów Witolda Gombrowicza.

Spis rzeczy:

Alicja Szałagan

Część I
Witold Gombrowicz w miesięczniku Kultura
Twórczość
Opracowania

Część II
Witold Gombrowicz w wydawnictwach Instytutu Literackiego w Paryżu
Ksiązki, odbitki i przedruki
Opracowania

Indeks tytułów utworów Witolda Gombrowicza
Indeks nazw osobowych