Soren Kierkegaard – teolog, filozof, pisarz
Oddział: , Dodano: 28 sierpnia 2013

Soren Kierkegaard – teolog, filozof, pisarz

Wystawa czynna w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza (w salach dawnej Księgarni Literackiej) od 2 do 23 września 2013.

Twórczość Sørena Kierkegaarda należy do najbardziej oryginalnych i fascynujących w czasach nowożytnych. Kierkegaard podkreśla w niej znaczenie oraz odpowiedzialność jednostki, dlatego nazywa się go ojcem egzystencjalizmu. Jego dogłębne analizy fenomenu strachu i zwątpienia wybiegały poza współczesne mu czasy, również jeśli chodzi o wiedzę psychologiczną. Kierkegaard żył, tworzył i umarł w Kopenhadze. Tam wydawał swoje książki, z których większość ukazała się pod pseudonimem. Nie znalazły one jednak za życia autora zbyt wielu odbiorców i nie przyniosły mu większego uznania. Jego niełatwa twórczość, obejmująca również cały szereg rozpraw wydanych pod własnym nazwiskiem, cechuje się ponadto wielkimi walorami literackimi i stanowi dzisiaj przedmiot intensywnych badań na całym świecie. Zasięg wpływu myśli Kierkegaarda jest globalny, a jego dzieła tłumaczone są na wiele języków.

Wystawa przygotowana została przez Centrum Badawcze Sørena Kierkegaarda w Kopenhadze i Duński Instytut Kultury dla upamiętnienia 200. rocznicy urodzin wielkiego Duńczyka.

Na wystawę zapraszamy w:
Poniedziałki, wtorki i piątki – 10.00 – 16.00
Środy, czwartki – 11.00 – 18.00
Sobota – nieczynne
Niedziele – 11.00 -17.00
W ostatnią niedzielę miesiąca wystawy są nieczynne


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP