Muzeum Literatury: Ksiazka
Format: 14,5 cm x 24 cm
Okładka: miękka
Prześwit. Drzewa wysokie, drzewa mówiące

Książka towarzysząca wystawie Prześwit. Drzewa wysokie, drzewa mówiące jest szczególnym tomikiem poezji, w którym znajdziemy fragmenty wierszy od Homera do Herberta. Poeci zapraszają nas do rozmowy nie zważając na granice życia i śmierci, epok i stylów. Na miejsce spotkania wyznaczyli las pełen tajemnic wśród zmieniających się pór roku i pór życia. Po przejściu tej drogi może niektórzy z nas zgodzą się z przesłaniem Hölderina, iż To co się ostoi ustanawiają poeci.

Wstęp Jarosława Klejnockiego – czytaj
Tekst Marii Doroty Pieńkowskiej – czytaj
Posłowie Krzysztofa Rutkowskiego – czytaj

Wszelkie publikacje Muzeum Literatury można zamawiać: Ilona Lewandowska, kancelaria@muzeumliteratury.pl