„Lokomotywą w świat wierszy Juliana Tuwima” Wystawa prac konkursowych
Oddział: , Dodano: 12 czerwca 2013

Wystawa czynna będzie: 26 czerwca 2013 r. – 31 lipca 2013 r.
Muzeum Literatury
Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie

Wystawa obejmuje 16 prac plastycznych uczestników II etapu dzielnicowego konkursu czytelniczego „W Krainie Książek – Lokomotywą w świat wierszy Juliana Tuwima”, który został zorganizowany przez Radę i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy oraz Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy w roku 2013.

Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, aktywizowanie młodych czytelników oraz przypomnienie biografii i twórczości Juliana Tuwima w nawiązaniu do obecnie trwającego ROKU JULIANA TUWIMA. Konkurs był kierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Przy opracowaniu i ocenie poszczególnych zadań zastosowano podział na 3 grupy wiekowe: klasy I–II, klasy III–IV, klasy V–VI.

Konkurs składał się z trzech etapów.

I etap – „Tuwimowy zawrót głowy” obejmował 3 zadania:

• Quiz opracowany na podstawie biografii pisarza,
• „Tak to leciało” – zadanie polegające na uzupełnieniu brakujących wyrazów w cytowanych fragmentach wierszy,
• Wykreślanka – zadanie polegające na odszukaniu, wśród literowej rozsypani, 5 tytułów znanych wierszy pisarza.

II etap – „Mój Tuwim” – praca plastyczna wykonana dowolną techniką, w formie plakatu.

III etap – recytacja przed jury wybranego wiersza Juliana Tuwima.