Ja, Ferdydurke
Oddział: , Dodano: 31 sierpnia 2004

Niecodzienna sceneria wystawy zorganizowanej z okazji 100. Rocznicy urodzin Witolda Gombrowicza jest głównym walorem nowej ekspozycji. Jerzy Kalina, artysta plastyk, znany performer zaprojektował scenografię do takich utworów jak: „Ferdydurke”, „Iwona księżniczka Burgunda”, „Trans-Atlantyk”, „Ślub” i „Kosmos”.

Zamierzeniem Jolanty Pol – autorki scenariusza i kuratora wystawy, było zaprezentowanie Witolda Gombrowicza nie tylko jako autora tych utworów, lecz także jako ich bohatera. To właśnie on będzie przedstawiał i komentował swoje dzieła, będzie wprowadzał nas w specyficzny klimat swojej prozy. Autorzy ekspozycji starali się, aby widz wchodził w interakcję z Pisarzem, żeby nie zostawał obojętny na kolejne jego prowokacje i obrazoburcze stwierdzenia. Dodatkowy walorem ekspozycji są pamiątki po Gombrowiczu, archiwalne zdjęcia i rękopisy.

Wystawa jest zarówno adresowana do uczniów gimnazjów jak i liceów. Wykłady i lekcje muzealne przeprowadzane są przez wykwalifikowanych pracowników – kustoszy Muzeum Literatury i są bezpłatne; należy jedynie zgłosić wcześniej grupę pod numerem telefonu – 22 831 76 91.

Opłata za zwiedzanie całego Muzeum Literatury wynosi 4 PLN od osoby w zorganizowanych grupach, nauczyciele mają wstęp bezpłatny.

Wystawa „Ja, Ferdydurke…” czynna będzie do 31 grudnia 2004 roku.


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP