Muzeum Literatury: Ksiazka
Format: 16,5 cm x 23, 5 cm
Okładka: miękka
Czesław Miłosz w wydawnictwach Instytutu Literackiego w Paryżu

Pierwszy tom projektu bibliograficznego opisu kręgu pisarzy związanych ze środowiskiem paryskiej Kultury – najważniejszego kręgu literatury polskiej II połowy XX wieku.

Bibliografia podmiotowa i przedmiotowa Czesława Miłosza w wydawnictwach Instytutu Literackiego w Paryżu w latach 1951-2004 obejmuje łącznie 609 pozycji (oraz 10 uzupełnień). Zrąb główny bibliografii, podzielony na trzy części, z których każda odpowiada trzem wydawnictwom Instytutu Literackiego, ma układ chronologiczny. Zawiera także adnotacje dotyczące m.in. datowania utworów, omawianych wydarzeń, kontaktów z poszczególnymi osobami i instytucjami. Dzięki temu nabiera charakteru kroniki i przynosi wiele danych dotyczących rozwoju twórczości oraz działalności literackiej Miłosza.

Spis rzeczy:

Jadwiga Czachowska

Część I
Miłosz w miesięczniku Kultura

Część II
Miłosz w Bibliotece Kultury

Część III
Miłosz w Zeszytach Historycznych

Indeks tytułów utworów Czesława Miłosza
Indeks nazw osobowych

Wszelkie publikacje Muzeum Literatury można zamawiać: Ilona Lewandowska, kancelaria@muzeumliteratury.pl
Tel. 22 831 40 61 wew. 117