Oddział: , Dodano: 5 lipca 2011

„Ołówkiem i rylcem” – prace Macieja Kopeckiego z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Wystawa w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie przygotowana przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S.A.

Wystawa czynna od 15 lipca do 11 września 2011 r.

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20

Godziny otwarcia i ceny biletów – zobacz

Jan Maciej Kopecki – urodził się w roku 1945 w Ostrowie Wielkopolskim. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1973 roku mieszka w Warszawie i pracuje w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. Grafik, projektant, rytownik, autor banknotów, znaczków pocztowych, prac graficznych, miedziorytów, stalorytów. Prace J. M. Kopeckiego znajdują się w zbiorach kolekcjonerów na całym świecie.