„Wacław Sieroszewski – pisarz, zesłaniec, legionista”
Oddział: , Dodano: 13 lipca 2008

Z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza zaprasza na otwarcie wystawy „Wacław Sieroszewski – pisarz, zesłaniec, legionista”.

Ekspozycja zorganizowana w 150 rocznicę jego urodzin, przypomni sylwetkę Pisarza o niezwykłej biografii, więźnia X Pawilonu, zesłańca na Sybir, etnografa, żołnierza 2 kompanii kadrowej, odznaczonego krzyżem Virtuti Militari, senatora i prezesa Polskiej Akademii Literatury.

Wystawa prezentować będzie nieznane dokumenty, fotografie i rękopisy z kolekcji prof. Andrzeja Sieroszewskiego. Po raz pierwszy eksponowana będzie znakomita karykatura Kazimierza Sichulskiego oraz cykl grafik Zdzisława Czermańskiego.

Fot. Maciek Bociański / ML