„Towarzystwo Filomatów 1817-2017”
Oddział: , Dodano: 4 lipca 2017

Zapraszamy Państwa na wystawę poświęconą filomatom wileńskim. Dwieście lat temu Adam Mickiewicz wraz przyjaciółmi studentami Uniwersytetu Wileńskiego założył Towarzystwo Filomatów. Prezentujemy rękopisy listów Mickiewicza, Tomasza Zana, Jana Czeczota, Onufrego Pietraszkiewicza i in., a także książki z epoki, wizerunki profesorów i studentów Uniwersytetu. Patriotyczna i nonkonformistyczna postawa młodzieży wileńskiej wywołała represje rządu carskiego, śledztwo, wyroki zesłania i więzienia.

Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

Wystawa czynna do 31 lipca 2017 r.

Fot. Maciek Bociański