„Samotny i Solidarny”. Spotkanie poświęcone Albertowi Camus
Oddział: , Dodano: 21 stycznia 2013

W Muzeum Literatury odbyło się spotkanie promujące album „Albert Camus – Samotny i Solidarny” autorstwa Catherine Camus (Wydawnictwo Emka). W spotkaniu udział wzięli: Elisabeth Maisondieu-Camus, wnuczka pisarza; Justyna Sobolewska („Polityka”), prof. Zbigniew Mikołejko (Polska Akademia Nauk). Wieczór prowadził Tomasz Stawiszyński („Newsweek”). Wybrane fragmenty książki oraz przemówienie Noblowskie przeczytała Krystyna Czubówna. Spotkanie odbyło się 21 października 2010 r.

Dyskutowano o życiu i twórczości Alberta Camus, o percepcji jego pisarstwa w Polsce oraz o kontekstach rodzinnych. Książka Catherine Camus jest wyborem fragmentów twórczości pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla, dziennikarza, filozofa, dramaturga. Zawiera nieznane fotografie oraz niepublikowane dokumenty.

Przedstawiamy relację filmową z wieczoru.

Cz. 1

Cz. 2

Cz. 3.

Cz. 4.

Cz. 5.

Fragmenty przemówienia Noblowskiego Alberta Camus czyta Krystyna Czubówna.

Catherine Camus
Albert CAMUS – Samotny i Solidarny

Album zawiera bogatą, dotychczas niepublikowaną, ikonografię – 500 fotografii i fotogramów. O książce na stronie wydawcy – czytaj

Przedstawiamy fotografie z wieczoru. Fot. Maciek Bociański / ML.