„Pisarz i krytyk”: z Andrzejem Stasiukiem rozmawia Jarosław Klejnocki
Oddział: , Dodano: 23 lutego 2017

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej rozmowy z cyklu „AS PiK: Pisarz i krytyk”: z Andrzejem Stasiukiem rozmawia Jarosław Klejnocki.

Punktem wyjścia rozmowy, którą poprowadził Jarosław Klejnocki – poeta, krytyk i historyk literatury, dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza – była najnowsza książka Stasiuka zatytułowana „Osiołkiem”.

O książce:

Ukraina, Rosja, Azja. Narrator napotyka ludzi, duchy i policjantów. Ale przede wszystkim opowiada o swojej miłości do samochodów. Snuje sowizdrzalską elegię na odejście silnika spalinowego. Niezwykle aktualne, ponieważ nasza ojczyzna ma się wybitnie przyczynić do owego odejścia.

Spotkanie odbyło się 5 lutego 2017 r. w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Fot. Ewa Witkowska