„Jednowierszówka”: Spotkanie z Utą Przyboś
Oddział: , Dodano: 29 sierpnia 2016

Muzeum Literatury oraz portal kulturalno-naukowy „Niewinni Czarodzieje” zapraszają do udziału w „Jednowierszówce” – cyklu poetyckich spotkań, w czasie których, razem ze współczesnymi autorami i autorkami, rozmawiamy o ich jednym, wybranym wierszu. Jest to niepowtarzalna okazja by zapytać, „co poeta miał na myśli”.

Do udziału we wspólnej interpretacji utworu zapraszamy zarówno znanych autorów, jak i przedstawicieli najmłodszego pokolenia literatów. Naszym celem, oprócz popularyzacji poezji i jej twórców, jest lepsze zrozumienie współczesnych wierszy. Nie dzielimy Państwa na specjalistów i amatorów. Zachęcamy do aktywnego i bezkompromisowego udziału. Wierzymy, że każda interpretacja jest wartościowa, każdy głos jest ważny, każde pytanie jest zasadne.

3 października (poniedziałek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Utą Przyboś. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

• Wybierasz się na spotkanie? Wydarzenie na Facebooku – dołącz/zaproś znajomych
• Omawiany wiersz: „Obojętność?” – pobierz [PDF]

Organizatorzy zapewniają Państwu teksty analizowanych wierszy. Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina. Wstęp wolny.

Uta Przyboś – ur. 1956 r. w Warszawie. Kilkanaście lat mieszkała w Belgii. Studiowała matematykę, ale ukończyła malarstwo – najpierw w Brukseli, potem w Warszawie. Maluje cykle prac, w których przez widzialne stara się pokazać i niewidzialne. Obecnie w Muzeum Regionalnym w Kozienicach można oglądać wystawę jej obrazów. Wiersze publikowała m.in. w „Akcencie”, „Kwartalniku Świętokrzyskim”, „Migotaniach”, „Odrze”, „Toposie”, „Twórczości”, „Więzi” oraz „Wyspie”. Autorka tomów poetyckich Nad wyraz (2007), A tu tak (2009), Stopień (2012) i Prosta (2015). Przez kilka lat współpracowała z poznańskim „Arkuszem” – pisała recenzje z wystaw i książek, przeprowadziła kilka wywiadów. Zajmuje się też projektowaniem wnętrz, nie tylko duchowych.

Czym jest „Jednowierszówka”? Obejrzyj spot.

BELKA_LOGO_JENDO2


Dodaj komentarz:

Przed dodaniem komentarza prosimy o przepisanie słów z obrazka (zabezpieczenie przed spamem).

 
Copyright © 2010-2017 Muzeum Literatury | Cennik | Polityka prywatności | Logotyp ML | Przetargi i zamówienia publiczne | BIP