Noc Muzeów 2015 w Muzeum Literatury [foto & wideo]
Oddział: , Dodano: 21 maja 2015

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów zaprosiliśmy Państwa do obejrzenia naszej najnowszej wystawy „Moje noce, moje dni. W 50. rocznicę śmierci Marii Dąbrowskiej”. Była to także ostatnia okazja, aby zobaczyć ekspozycję poświęconą redaktorom wydawanego w latach 1942 – 1944 konspiracyjnego pisma „Sztuka i Naród”. Czynna była również nasza stała ekspozycja „Adam Mickiewicz 1798 – 1855”. Prezentowaliśmy specjalnie przygotowany Pokaz karty rękopisu „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza ze zbiorów Muzeum Literatury. Nasi goście mogli też obejrzeć projekcję filmu „Śpiew Syreny” o Krystynie Krahelskiej w reżyserii Hanny Etemadi.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, którą po wystawach oprowadzały ich autorki: Katarzyna Jakimiak („Moje noce, moje dni”)  oraz Maria Dorota Pieńkowska („Sztuka i Naród”).

Przygotowaliśmy skrót wideo z wieczoru.

Relację filmową przygotowali: Piotr Dymmel i Bartłomiej Kwasek.

Fotografie: Maciek Bociański (Muzeum Literatury) oraz Rafał Motyl (Wydział Prasowy Urzędu Miasta St. Warszawy).